Knittting Crochet

Yağlı Boya Eskitme Takı Kutusu

Merhabalar dostlar,
Uzun zaman oldu şöyle uğraştırıcı bir boyama çalışması yapmayalı.
Bu çekmeceli kutu uzun zamandır kenarda duruyordu.
En son kardan adam etaminime yaptığım kırmızı çerçeve ile boyama hevesi geldi birden ve gözüme hemen bu kutu ilişti. Çok düşündüm ne yapsam diye.. İnternette çok güzel örnekler vardı aslında. Ön tarafa komple dekupaj yapmayı planladım önce ama çok fazla seçeneğim yoktu. Bu kuşlu peçete uygun geldi şekil olarak.
Taffty renge boyadığım zemin üzerine önce dekupajı yaptım . Daha sonra kalan boş kısımlara stencil uyguladım ve pembe puantiyeler yaptım.. Ve ilk deneyi henüz paylaşmadığım bir askılıkta yaptığım yağlı boya eskitme tekniğini kullanarak komple eskitme yaptım..
Askılığı yerine astığımda paylaşacağım inşallah. Bu arada yağlı boya eskitme harika birşey.. Antik eskitme ile çok uğraşıp yakalayamadığım tonları hiç uğraşmadan yakaladım . İlklerin verdiği tecrübesizlikler oldu tabi. Bir yeri eskitirken diğer yerleri elimle kirlettim malesef ve daha sonra izleri kaldı..

Vernik olarak sıvı parlak vernik kullandım. Bu soğukta hiç dışarı çıkasım gelmediği için sprey vernik kullanmadım. Sonuç iyi oldu. Aklımda olan modeli uygulayamadım ama evde boyanmamış bir obje eksiltmiş oldum 🙂 Yağlı boya eskitme nasıl yapılır merak edenler buradaki yazıma bakabilirler..
Bu ara elimde olan bir kaç mobilya parçasını değerlendiriyorum. biter bitmez onları da paylaşacağım. Fikir olur sizlere belki ..
Mutlu bir hafta diliyorum hepinize..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
DMCA.com Protection Status