Kumaş Para Cüzdanı Dikelim – Wallet Tutorial

Kumaş Para Cüzdanı Dikelim – Wallet Tutorial

Merhabalar…
Bugün sizlerle çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye ettiğim cüzdanın nasıl yapıldığını paylaşacağım.
Kumaş kalemliklerden sonra ne yapabilirim diye Pinteret’te araştırma yaparken rastladım bu cüzdana.. Bunun dışında 2 cüzdan daha diktim ve yapılış aşamalarını yine sizlere fikir olsun diye resimledim. Aslında yapılışı çok kolay,öyle becerikli bir terzi olmayı gerektirmiyor. sadece ufak parçaları birleştirebilme yeteneğinizin olması kafi 🙂 Tabi bir de benim en çok zorlandığım şeylerden biri olan kumaş-renk kombinasyonu ..

Kumaşlarımızı hazır edelim ve başlayalım.
Ben araya iki kat keçe koydum çok kalın geldi bana,sizler bir kat koyabilirisinz.
Bu arada cüzdanın orjinal anlatımı için buraya mutlaka bakın derim,ben oradaki ölçülere göre kumaşlarımı kestim ama tutturamadım,siz göz kararı da kesebilirisiniz.Orjinal yazıdaki resimler daha ayrıntılı.

Kumaşlarımızı kestikten sonra kredi kartlığı olacak uzun kumaş parçasını kredi kartı ebatında katlayıp ütü ile akordiyon şekline getiriyoruz. İç parçanın üzerine getirip kenarlardan dikiyoruz.
Küçük kumaş parçalarını üç tarafından dikip kapatma parçasını oluşturuyoruz ve diktiğimiz bu parçanın üzerine 3.resimdeki gibi yerleştiriyoruz. Ve bu parçaların üzerine tersi bize bakacak şekilde dış parçayı ve onun da üzerine keçeyi yerleştirip 3 tarafını dikiyoruz. Astar parçasının iki yan tarafını dikiyoruz,taban kısmında dışa çevirebilmek için dikiş açıklığı bırakıyoruz. Ter ola astar parçasının içine dış parçayı yerleştirip kenarlarını dikiyoruz ve 5. resimde olduğu gibi açıklıktan çıkarıyoruz. Açık kalan kısmı dikiyoruz.

Astarı dış parçanın içine yerleştirip bu kez dış parçanın kenarlarını dikiyoruz. Ve cüzdanımız hazır.

Denemek isteyenlere kolaylıklar dikiyorum..
Sevgiler…

COMMENTS

No comments yet. Be the first!

MAKE A COMMENT

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
DMCA.com Protection Status